SOFFBORD, Nordiska Kompaniet, 1900-talets senare hälft.

Tudelad, utdragbar skiva med underliggande spegel. Profilerade ben, genombrutna hörndekorationer i sargen. Märkt med tillverkarens etikett.
Tot. l 131 (85), b 50, h 53.

Slitage, märkbara skador på ytan, stötmärken, spegelglaset skadat.

Utropspris
100 EUR