För 6 st ljus, svartpatinerad skål, svängda ljusarmar, förgylld mässing samt förgyllda bronsornament. Senare elmontering från tidigt 1900-tal. Diam. 56.
Slitage, anlöpning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.