TAKFOTOGENLAMPA, jugend, 1900-talets början. H ca 60.

Kupa i vitt opalinglas, stomme i mässing. 6 ljusarmar för stearinljus. Justerbar höjd, min. ca 60.

Repor, slitage. Möjligen senare kupa.

Utropspris
4 000 SEK