50 kr, 1975. 200 kr Carl XVI Gustaf 1996. 5 kr, Gustaf VI Adolf, 1966. Medalj, förgylld, Carl XIV Johan. 2 kr, Gustaf V, 1939. 200 kr, 1999. 5 kr, Gustaf VI Adolf, 1971. Medalj, 2010. 200 kr, Carl von Linné, 2007. 3 st 5 pounds, 2009/2010. 2 pounds, 2012. Medalj, Europa. Beijing Olympiad, 2008.
Smärre repor.