OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL, SKRIN i trä med bemålade miniatyrer, en hörnmålning bär sign o dat a tergo: Nils v Dardel -32
Höjd 10, längd 24,5 cm.
Lagad. Smärre slitage.
Har enligt uppgift tidigare tillhört Nils von Dardel. Har ingått i Ian Hellströms samling.