PIDESTALER, 3 st, empirestil, AB Glas & Trä Hovmantorp, 1900-tal.

Skivor i marmor, ställ i förgylld trä samt pastellage med snidad dekor av bl a hörnfleuroner och palmetter. Tassfötter. L 32, B 32, H 64-74.

Slitage. Repor. Smärre skada.

Utropspris
1 500 SEK