PARTI SILVER, 6 delar, silver, bl a Pehr Eriksson Malmö 1860. Tot vikt 254g.

Snäckformad skål 1948, punschkopp Arvidsjaur 1934, dosa Pehr Eriksson Malmö 1860, tesil med svenska importstämplar invändigt förgylld, sockerströare 1845, sockerströare i form av korg med otydliga stämplar. L 5-20 H 2,5-4,5.

Bucklor. Repor. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK