KAFFESERVIS, porslin, 9+3 delar, Meissen, 1900-tal.

Lökmönster i underglasyrblått med dekor i rött och guldfärg. 1 stort fat, 2 serveringsskålar, sockerskål, gräddkanna, kaffekanna, 3 koppar med fat, 3 koppar utan fat.

Slitage. Lagningar. Nagg. Kopparna snarlika. 1:a, 2:a, 3:e sort.

Utropspris
4 500 SEK