2 matskedar, Anders Gustaf Carlberg, Eksjö, 1876. 2 matskedar, Göteborg, 1800-tal. Matsked, 1796. Matsked.
5 matskedar samt 2 matgafflar, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1849/1850.
Bruksslitage, gravyr.