CARL FREDRIK VON BREDA, olja på duk, tillskriven.
Johann Michael Fant, domprost. Duk 50 x 34 cm.
Lagningar, repor, skador.
Troligen tidigare i Louise Reuterskiölds samlingar, Stockholm.
Emil Hultmark, "Carl Fredrik von Breda", 1915, troligen identisk med målning upptagen i katalogen, kat nr 201, sid 157.