BAKETTER, ett par, Karl Johan, Lindome, Anders Eriksson, Hassungared, 1800-talets första hälft.

Bonat trä. Svängda ben med två armlän vardera. Stoppad sits. Märkta AES.

Slitage, repor, senare klädsel.

Utropspris
2 000 SEK