SPEGEL, gustaviansk, Niclas (Nils) Reding, verksam 1779-1825.

Rak form. Dekor med bla lagerkrans och blommor. Kantglas. Sign NR. B 37, H 82.

Slitage. Skador. Sprickor. Sliten förgyllning. Lagningar/kompletteringar. Maskstungen. Sprickor/skador i glas.

Utropspris
6 000 SEK