2 karmstolar samt 4 stolar. Bonad björk med inläggningar av stiliserade växter. Kopplade ben. Brickmärkta, "R 29 130-16 3 29" samt "R 29 129 10 10 28".
Senare klädöverdrag. Klädsel med skador. Smärre skador. Repor. Nött.