SKRIVBORD, bauhausstil, möjl Italien, 1900-talets slut.

Svartlackerad och stomme i förkromat stålrör, flankerande hurtsar med lådor, låda i sarg. L 150 b 75 h 76. Nyckel finns.

Slitage. Fläckar. Repor. Enstaka avslag.

Utropspris
6 000 SEK