TAKPLAFOND, metall samt glas, möjligen Taidetakomo Hakkarainen, Finland 1930-tal. Diam. 60, h 37.

Patinerad metall, dekor med bågar samt stiliserade lövornament. För tre lampor. Elektrifierad.

Slitage, anlöpningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
100 EUR