MATSERVIS, 87 delar, fajans, Aluminia, "Tranquebar", 1900-tal.

I underglasyrblått. 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupatallrikar, 9 tekoppar med fat(+ 3 fat), 10 buljong koppar med fat, 12 assietter, gräddkanna, 6 cigarrfat, skål med lock, tekanna, skål, 2 bladformade fat, 2 karotter, 1 såsterrin, 5 upplägningsfat.

Slitage, repor, sprickor, nagg.

Utropspris
6 000 SEK