TESERVIS, 12 del, ostindisk, 1800-/1900-tal.

Vitmetall samt kokosnöt. Omfattande 9 teskålar med fat, tekanna, bringare, samt skål med lock. Reliefdekor av tecken, blommor och bladverk. Bringarens H 14,5.

Bucklor. Sprickor. Slitage. Repor. 2 teskålar med lös bottenplatta.

Utropspris
2 000 SEK