MATBORD, "Typenko", Axel Einar Hjort, Nordiska Kompaniet, NK, 1932.

Fanérad i palisander samt svärtat trä. Två utdragsskivor. L 120 +2x50, b 62, h 75. Brickmärkt R36753-C1710.

Visst slitage, repor samt fanérresningar.

Utropspris
7 000 SEK