BESTICKSCHATULL, 12 bestick, nysilver, troligen 1800-talets slut.

6 gafflar samt 6 knivar. Handtag i ben. Dekor av vinrankor. L 17-20,5. Schatull i valnötsfanér.

Handtag med sprickor. Bruksslitage. Schtaull med spricka samt skador. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK