STOLAR, ett par, "Göteborgsmodell", 1800- resp1900-tal

Mahogny, balusterbricka i rygg, övergående i karm, lös stoppad sits naturläder. En stol senare.

Slitage. Lagning. Sprickor. Fläckar på skinn.

Utropspris
2 500 SEK