PARTI BESTICK, 22 st, silver, Sverige/Finland, 1800/1900-tal.Tot. Vikt ca 1060 gram.

Parti bestick bestående av 7 matskedar, 6 matgafflar, 9 kaffeskedar. Stämplat med bla Johan Olof Östlund, Gävle och Israel Sundström, Stockholm.

Slitage. Monogramgravyrer. Repor. Anlöpningar. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK