GLASSERVIS, 59 del, Smålandsglas Jönköping, 1900-talets första hälft.
Etsad dekor av fåglar och bladverk. Omfattande 11 selterglas, 12 snapsglas, 7 likörglas, 10 starkvinsglas, 8 rödvinsglas och 11 grogglas. Grogglasens H 13.
Smärre repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.