BESTICKUPPSÄTTNING, silver, 93 + 12 delar. 1900-talets mitt. Tot vikt, silver 4040 g.

Hagamodell, när gravyr. 14 gafflar, L 18. 14 knivar, L 21,5. 8 matknivar, L 26. 8 matgafflar, L 21,5. 20 skedar, L 18,5. 13 matskedar, L 21. 8 smörgårdsknivar, L 18. 8 smörgåsgafflar, L 15. Knivar med rostfritt blad. 12 matskedar, udda modell, nysilver medföljer.

Slitage. Repor.

Utropspris
10 000 SEK