AFTONVÄSKOR, 2 st, sekelskiftet 1800/1900-tal.

Den ena plommonfärgad sammet, fodrad, tvinnade remmar. Detaljer i små silverfärgade strasspärlor.
Den andra med pärlbroderier och tofs av pärlor, fodrad, tvinnade remmar.
L 11,5, H 15 (exkl. tofs). resp L 15,5, H 17.

Slitage, revor i fodret.

Utropspris
60 EUR