SPEGEL, empire, Christoffer Werné, Norrtälje, 1800-tal.

Förgylld och bronserad. Dekor av figurer och bladverk. Med stämpel C Werné, Glasmästare och Spegelfabrikör, Norrtälje (1797-1876) samt Norrtäljes Hallstämpel. 62 x 40.

Smärre skador. Några sprickor.

Utropspris
3 000 SEK