SERVISDELAR, 87 st, porslin, 1900-talets början.

Blomsterdekor. 35 djupa desserttallrikar, 44 assietter, 5 djupa tallrikar, 2 uppläggningsfat, karott med lock. 18 tékoppar med fat samt 9 kaffekoppar med fat med snarlik dekor medföljer.

Slitage. Karott med skada. Flertal delar med nagg och sprickor.

Utropspris
2 000 SEK