KOPPARSTICK, 4 st, 1600-tal.

KOPPARSTICK, 4 st, 1600-tal.

Från boken S. v. Pufendorf "Sieben Bücher von denen Thaten Carl Gustavs Königs in Schweden". Bilderna: "Castra Suedicka ad Haffniam", oramad, bildstrl. 30x39, "Nomina operum Suecicorum", oramad, bildstrl. 31x40, "Accurata delineatio oppugnatae", oramad, bildstrl. 25x31, samt Regnum Danlae", inramad, bildstrl 29x38.

Smärre slitage, något gulnade, ytsmuts.

Utropspris
2 000 SEK