POTPOURRIURNOR med LOCK, ett par, glas, Irland omkr 1800.

Runda med toppigt lock. Granverad dekor av blomgirlander. Lockknopp behängd med prismor. H 30.

Naggar, slitage. En med sned lockknopp, en med trasigt lock, lockknoppen i bitar.

Utropspris
2 000 SEK