OKÄND KONSTNÄR, mapp med färglitografi, Japan 1900-talets första hälft.

Erotiska motiv. Francois Poncetton, "Les érotiques japonais; Receuil déstampes du XVme au XIXme siècle tirées des grandes collection parisienne et précédées súne étude sur lárt érotique japonais". Bildstorlek ca 28,5x41.

Ej genomgånget. Slitage. Gulnad.

Utropspris
1 500 SEK