PARTI SILVER, 3 delar, bla Fredrik Fabritius, Danmark, 1787-1823. Tot vikt ca 216 g.

Saltkar med genombruten dekor, blå insatsskål i glas, på fyra fötter, L 9 B 5,5, H 5. Slev med genombruten dekor, L 21.
Sked, otydlig mästarstämpel, Köpenhamn, 1904. L 20.

Vikt inkluderar glasskål. Repor. Nagg. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK