PUDERDOSA, emalj på sterlingsilver, Österrike 1920-tal.
Oktagonal form. Svart emalj med infällda musselformationer. Porslinslock med handmålad dekor föreställande musicerande sällskap i rokokokläder. 5,5 x 5,5.
Smärre rispor. Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.