Wiwen Nilsson en hexagonal bricka med ärtlänk, l 7,5 och ett örhänge rektangulär stav med skruv, l 3. Halskedja, rektangulära stavar och ärtlänk, Sörling, Stockholm, l 54. Halskedja, ärtlänk, l 61,5.
Skador. Slitage.