Fanerad med mahogny. Stolar med genombruten rygg och spjälknippe. Kannelerade ben. Stoppad sits. Omfattande bord och 4 stolar. Bordets diam 110. H 74.
Bordsskiva med fläckar och repor. Iläggsskivor sknas. Stolar med repor och slagmärken. Klädsel med slitage.