ANATOMISKA MODELLER, 6 st, keramik, inre organ, sekelskiftet 1800/1900-tal.

Undervisningsmaterial; frisk lefver, skrumpningslefver, fetthjärta (ölhjärta), frisk njure, skrumpjnure, fettnjure. Original trälåda medföljer. L 6-30.

Slitage, repor, ett organ saknas från lådan.

Utropspris
150 EUR