ÅNGMASKINER, 3 st, bl a 1900-talets första hälft.

Ångmaskin, bl a mässing samt trä, otydlig etikett, 1900-talets början. Ångmaskin, bl a mässing, 1900-talets början. Ångmaskin, etikettmärkt "Wilesco", Tyskland, 1960-tal, i originallåda, torrbränsle medföljer. H 14-24.

Enstaka delar saknas. Slitage. Anlupet. Smärre bucklor.

Utropspris
3 500 SEK