Bägare, 2 st, bl a Nicolaus Justelius, Eksjö troligen 1789. H Mugg med handtag. Kanna / stop, märkt "AH 1936", saknar stämplar. H 9-14.
Grötskålar, 2 st, saknar stämplar /otydliga stämplar. Fat. Diam 21-35.
Bucklor. Lock till grötskålar saknas. Slitage. Lagningar. Skador.