SKRIN samt PARFYMFLAKONGER, glas samt förgylld mässing, 1800-talets senare hälft.

Målade blommor på blå fond. Rikligt dekorerade lister samt beslag. På insidan ställ för två parfymflakonger. Flaskorna i slipat glas med graverad dekor på korkarna. L 15, b 11, h 12,5. Nyckel finns.

Skador på flakongerna. Slitage, repor, sprickor, lagningar, Locket sluter inte tätt.

Utropspris
200 EUR