Christian Dior

(Frankrike, Grundat 1945)
Christian Dior
(Frankrike, Grundat 1945)

HANDVÄSKA, Christian Dior, 2000-tal.

Rostfärgat quiltat siden med kopparfärgade detaljer samt berlock med bokstäver som bildar "DIOR". Fodrad med beigeguldigt tyg, ett fack med dragkedja. Etikettmärkt "Christian Dior PARIS", "MADE IN ITALY MA 0979". 18 x 13,5 x 7,5 cm.

Obetydligt slitage.

Dustbag medföljer.

Utropspris
1 500 SEK