GLASSERVIS, 245 delar, sekelskifte/tidigt 1900-tal.

Slipad och fasetterad dekor med stjärnor. 15 rödvin, 6 vitvin, 20 coupe-glas, 13 snapsglas på fot, 11 punchmuggar, 17 snapsglas, 18 likör, 15+2 gröna vitvinsglas, 17+19 lägre vitvin på fot, 12+1 ölglas, 6 grogg, 33 selter, 4 karaffer, 9 assietter, 16 starkvinsglas samt 11 mindre starkvinsglas.

Bruksslitage. Ett fåtal nagg. Höjden varierar något.

Utropspris
8 000 SEK