1 stop av Nils Abraham, Santesson, Stockholm 1874. Kannan av Gustaf Adolf Bergman, Kristianstad 1858. Stopens H ca 21. Skål av Berndt Oskar Santesson, Stockholm 1844-87. Diam 16. Stop märkt Buntzen, Danmark. H 15. 2 supskedar samt spade.
2 med hänkellagningar. Repor. Några bucklor.