Fåtöljer, stomme i jakaranda, armlän och rygg i svart skinn, lös sittplymå i svart skinn. Bord med glasskiva, Bord med glasskivor, den undre glasskivan med träfanér. L 55, B 55, H 33.
Slitage, ställvis kraftigt. Repor.