Tot vikt ca 3932 g. Omfattande 12 matgafflar (L 20), 12 matknivar med stålblad (L 22,5), 12 matskedar (L 20), 12 bordsgafflar (L 18), 11 bordsknivar (L 20) samt 11 bordsskedar (L 17,5). Vikt ca 2721 g. Knivar m stålblad ca 1211 g.
Bruksslitage. Några repor.