Avlång form. Dubbelsidig. Masonitskiva upptill. 5x2 lådor överst. Undertill i mitten 30x2 st små lådor flankerad av 2x2 skåpluckor. L 200, B 82, H 98.
Bruksslitage. Märken och repor. Delvis renoverad. Fanérskador.