SCHATULL med BRÄNNVINSFLASKOR, 3 st, glas, beslag stämplat Stephan Westerstråhle, Stockholm 1808.

Schatull i mahogny med intarsia dekor samt hänkel i silver, L 22, B 11,5, H 21. Flaskor med etsad dekor av växter, H ca 18,5.

Delar av intarsiadekor saknas. Schatull med nagg. Kantlist saknas. Slitage. Sprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK