GLASSKULPTURER, 2 st. Helena Tynell, Riihimäen Lasi, Finland 1900-talets senare hälft.
"Skog", klart samt färgat glas. Signerad Helena Tynell Riihimäen Lasi Oy. K 13, l 11,3.
Den mindre klart och färgat glas, etikettmärkt Riihimäki. H 5,5, l 8.
Stearinfläckar i den mindre, avslag, nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.