VEVGRAMMOFON, märkt "His Master's Voice", 1900-tal.

Tratt av tunn mässing, körsbärsbetsat trä. L 44, b 47, h ca 65. Oljemålning samt emaljskylt medföljer, båda bär motiv av "His Master´s voice". Bildstrl. 101x74 samt 46x40.

Slitage. Emaljskylt samt oljemålning med färgbortfall och slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens

Stampen - World famous jazz & rhythm'n'blues pub.

Utropspris
5 000 SEK