BORDSSTÄLL, silver, senempire, Anders Lundqvist Stockholm 1845. Tot vikt ca 385 gram.

Två löstagbara skålar med godronnerade sidor samt invändigt förgyllda. Fat med dekor av äggstavskant. Skålarnas h 5,5. Fatets L 20,5.

Ställvis bruksslitage och repor. Fatet med monogram.

Utropspris
2 500 SEK