BOKSKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

Rak form, rundade hörn, upptill vitrin med originalglas, nertill två dörrar med olika träslag, hyllinredning. Svärtade dekorationer samt lister. L 112, b 58, h 227. Nyckel finns.

Slitage, färgbortfall, lackskador, sprickor, dekorationsknapp saknas.

Utropspris
300 EUR