18 matknivar, 12 st. bär utländska och finska importstämplar + 6 st. med finska silverstämplar.
12 matskedar, Carl-Johan Häggström (1867-1894), Visby 1881.
1 kakspade, Chippendale.
1 smörkniv, Chippendale, ostämplad.
L 17-22,5.
Bruksslitage, graveringar, repor.