UPPSATSSKÅLAR, 3 (2+1) st, glas samt nysilver, AG Dufva, 1800/1900-tal.

Tripodfot med griphuvuden och kulfötter. Skålfat av slipat glas. Skål medföljer. Diam 18,5, h 16, resp diam 27, h 23.

Bruksslitage. Smärre nagg.

Utropspris
4 000 SEK